יתרונות השימוש במוצרי פרסום
You are here: דף הבית מאמרים

מוצר קידום מכירות קלאסי - דפי ממולא צריך להיות מומחה לכלכלה כדי להצביע על המאפיינים העיקריים של העת הנוכחית.

בראש ובראשונה, תחרות גוברת בין אינספור שחקנים בכל שדה משחק, וצרכנים שנחשבים לאקטיביים פי כמה ביחס לעבר (בייחוד הישראלים שביניהם). עבור העסק שלך, מדובר בשינוי שמצריך היערכות מתאימה, ומגוון רחב של פעולות שיווקיות שנדרש לבצע. בין כלל האפשרויות העומדות מולך, דומה כי מוצרי הפרסום מקבלים את החשיבות המכרעת. אז מה הבסיס למוצרים אלה? ומדוע רצוי להעדיף אותם על פני אלטרנטיבות שיווקיות אחרות?

על מוצרי פרסום

ברמה הכללית ביותר, מוצרי פרסום וקידום מכירות הם מוצרים המבטאים זיקה לעסק מסוים. מבחינה מעשית, מדובר במוצרים "רגילים", אך עם הבדל משמעותי אחד: הם כוללים על גביהם את לוגו העסק שהם מפרסמים. וכן, כבר מההגדרה הזו ניתן ללמוד על כך שמוצרי פרסום מהווים הגדרה רחבה במיוחד, כמעט אינסופית, אשר תחתיה ניתן למנות כמעט כל מוצר. הנה רשימה חלקית מאד של האפשרויות:

את המוצרים האלה מיועדים לקבל, כמובן, לקוחות העסק – ורצוי שללא כל תשלום מצידם. המוצרים יכולים להינתן ללקוחות המגיעים להתרשם מהעסק, לברר על אחד משירותיו או אפילו לאלה הרוכשים ממנו מוצר או שירות מסוים. את המוצרים אפשר לחלק גם באירועים המוניים יותר, דוגמת ימי מכירות מרוכזים, תערוכות, ירידים וכיוצא בזה. וזה בדיוק הרגע להבין מדוע בכלל חשוב לעשות זאת.


מילות המפתח: השקעה ושימושיות
בעידן של תחרות כלכלית גוברת, כל עסק מנסה ללכוד את תשומת הלב של הלקוחות הפוטנציאליים. אלא שהסיכויים להגרחבת מעגל הלקוחות גדלים בעשרות מונים כאשר לוכדים את תשומת הלב שלהם באמצעות מוצרי פרסום אלה או אחרים. זאת מכיוון שמוצר הפרסום כבר יוצר את הקשר או הזיקה בין נותן השירות למקבלו הפוטנציאלי. המוצר גורם למיתוג חיובי של העסק שהעניק אותו – אחרי הכול, הוא השקיע מזמנו ומכספו ודאג להעביר את התוצר הסופי ללקוח הפוטנציאלי באופן אישי - מה, שכמובן, מגדיל את הסבירות שאותו אדם יפנה לעסק הזה בעתיד.
מוצרי הפרסום כוללים בתוכם מעלה חשובה אחרת, שנוגעת כבר לפן אחר שלהם: המוצרים, מעצם היותם כאלה, אמורים להיות שימושיים (כפי שהרשימה שהובאה מעלה מאפשרת ללמוד). אין המדובר במוצרים שיחולקו ללקוחות, יושלכו על ידם לפח או יישכחו במקום נסתר במגירה, כי אם במוצרים בהם כל אדם יעשה שימוש. וכאשר הוא עושה את השימוש הזה, הוא, כמובן, נחשף שוב ללוגו החברה שעומדת מאחוריו. היא מתקבעת אצלו כנותנת שירות לגיטימית בתחום המדובר, מה, ששוב, עשוי להגדיר את הסבירות שיימנה, בעתיד הנראה לעין, על קהל הלקוחות הנאמן שלה. ואגב, מהסיבה הזו בדיוק מרבית המוצרי הפרסום כוללים בתוכם יותר מאשר את הלוגו עצמו, אלא גם מידע "קונקרטי" יותר על העסק: סוג השירותים הניתנים, הכתובת, מספר הטלפון, אתר האינטרנט וכיוצא בזה. יש הלוקחים את כל זה מספר צעדים קדימה, ומוסיפים גם משפט שיווקי מנצח, או מסר מסוג אחר – כמובן שגם צעדים אלה תורמים לדימוייה של החברה בעיני הלקוחות הפוטצניאליים שלה.


היתרון הכלכלי של מוצרי פרסום
אחת הטענות שהובאו מעלה הייתה שמוצרי קידום מכירות נחשבים ליעילים יותר מאשר אלטרנטיבות אחרות. זה בדיוק הרגע להיכנס לעובי הקורה, ולנסות להבין מדוע, בהתחשב בסוגיה הכלכלית שנמצאת, מטבע הדברים, בראש מעייניו של כל בעל עסק. מהבחינה הזו, בולטים עוד יותר היתרונות של מוצרי הפרסום. ראשית, המחיר שלהם, אפילו לאחר שמכניסים לתמונה את עלויות העיצוב והייצור, זול במיוחד. זו גם הסיבה שבעל עסק נוהג לרכוש מוצרים רבים בכל הזמנה, במחיר משתלם עוד יותר, ומחלק אותם ללקוחות בזמנים המתאימים ביותר.
מוצרי פרסום, וזהו היבט שיווקי וכלכלי גם יחד, נועדו להישאר אצל הלקוחות שלהם שנים ארוכות. אלו מוצרים בעלי "תוקף" גבוה במיוחד, כך שמספיק לחלק אותם ללקוחות פעם אחת. מנגד, כל אותם קמפיינים שיווקיים באמצעי התקשורת או שלטי חוצות מהווים פיתרון חד פעמי, אשר ישמש את בעל העסק כל עוד הוא משלם עליהם. כאשר התשלום מפסיק, כל הנוכחות של העסק מתבטלת בה ברגע אחד. מה גם שעלות פרסום שכזה, כבר בנקודת ההתחלה, גבוהה בעשרות אחוזים מאשר מוצרי הפרסום.


התאמה של המוצר לקהל היעד
סוגיה משמעותית אחרת שחשוב לתת עליה את הדעת ביחס למוצרי פרסום נוגעת לסוג הספציפי של המוצר, בהתחשב בקהל היעד שאמור לקבל אותו. המשוואה כאן פשוטה, שעה שאפשר בהחלט לבחור במוצר המבטא את מהות העסק, או לחילופין מקושר אליו בצורה אסוציאטיבית. טכנאי מקררים, אם ניקח דוגמא ספציפית, יכול בהחלט לבחור לפרסם את העסק שלו, איך לא, באמצעות מגנט למקרר. דוגמא אחרת היא גורם המעניק בילוי זוגי – למשל, מכון ספא – שעשוי לחלק ללקוחות שלו מוצר המבטא, מעל הכול, רומנטיקה: נניח, סבון ריחני בצורת לב. מוצר שכזה יסייע להביא לאווירה שמעוניינים ליצור אצל קהל היעד הפוטנציאלי.
על כל פנים, מוצרי פרסום כוללים בתוכם את היכולת להגדיר בדיוק מהו המוצר הספציפי, וכן מה יהיו המאפיינים הברורים שלו. ההתאמה לצרכים של אלה המזמינים אותם היא מלאה, ויש מקום רב לגמישות. הפקה של מוצר פרסום כרוכה אמנם בפנייה לחברה המתעסקת בתחום, אך זהו הליך פשוט בכל קנה מידה. גם כאן, ניתן להעמיד מנגד את כל אותן פרסומות מושקעות, המצריכות חודשים ארוכים של תכנונים, שימוש בלא מעט אנשי מקצוע והרבה מאד מאמצים.

VirtueMart
עגלת המוצרים שלך ריקה.

מוצרי USB והיי-טק
דיסק און קי
סביבת מחשב
מוצרי פרסום לטלפון נייד
גימיקים וגאדגטים
עכברים למחשב
אוזניות ורמקולים
מטען גיבוי לנייד
כלי כתיבה ומרקרים
עטי פלסטיק
עטי מתכת
עטים עם גימיק
עטים יוקרתיים
מרקרים וטושים
סטים
עפרונות
מארזים לעטים
מוצרי פרסום למשרד
מחשבונים
לשים על השולחן
תזכוריות ודפי ממו
מסגרות לתמונות
ציוד משרדי
תחתיות לכוסות
מעמדים לעטים
משטחי עכבר
מחברות, פנקסים ומכתביות
מחברות
מכתביות
פנקסים
אוגדנים
מוצרי פרסום מתוקים
סוכריות
שוקולדים
עוגיות
נשיקות מרנג
כוסות מאג ובקבוקים
בקבוקי ספורט
ספלים ומאגים
כוסות זכוכית
תרמוסים וכוסות תרמיות
מוצרי פרסום לרכב
מוצרי קידום מכירות
מוצרי פרסום לאירועים
שרוכים ותגי שם
צמידי יד
מוצרי נייר בהפקה אישית
מחזיקי מפתחות
מחזיקים עם גימיק
מחזיקי מתכת
מחזיקי מפתחות בהפקה
פנסים אולרים ופותחנים
פותחני בקבוקים
אולרים ושאקלים
פנסים וסמני לייזר
מוצרי פרסום לנופש ופנאי
אביזרי ספורט
אביזרי נסיעות ותיירות
משחקים
צידניות ותיקי פיקניק
לים ולבריכה
כסאות ערסלים ומחצלות
כלי עבודה
מחנאות וברביקיו
מטריות ושמשיות
מזוודות, תיקים ושקיות
תיקי גב
תיקי רחצה
תיקי מחשב נייד
תיקי יד
מזוודות ותיקי נסיעה
תיקי כנסים
תיקי ספורט
ארנקים
נרתיקים
תיקי קניות
תיקי צד ופאוצים
מוצרי טקסטיל לפרסום
כובעים עם לוגו
מעילי חורף
מגבות רקומות וחלוקים
חולצות מודפסות
כיסויי ראש ובנדנות
שמיכות פליז וכרבולית
צעיפים ומחממי צוואר
בגדי עבודה
מוצרים ידידותיים לסביבה
מוצרים סולארים
מוצרים מנייר ממוחזר
שקיות ותיקים לקניות
כלי כתיבה
שעונים לפרסום
שעוני שולחן
שעוני קיר
שעוני יד
שעוני רדיו
שעוני חול
מוצרי מנהלים
אביזרים לכרטיסי ביקור
מתנות יוקרתיות
מתנות לעובדים וללקוחות
מתנות דקורטיביות
מתנות לאירוח
מתנות למטבח
מתנות ומארזים ליין
מוצרי טיפוח ובריאות
מוצרי רפואה
מוצרי טיפוח
מוצרי פינוק
מוצרי היגיינה
לוחות שנה, יומנים והגדות
לוחות שנה
יומנים
הגדות לפסח
מתנות לחג
מתנות לראש השנה
מתנות לפסח
יום העצמאות
מתנות לחנוכה
מתנות לטו בשבט
הפקות מיוחדות
מוצרים חדשים

המחירים אינם כוללים מע"מ